Kyudo Tametomo

Category: Bez kategorii

Kyudo nad Wartą HEKI SUMMER 2022

Tegoroczne Heki Summer odbyło się w gościnnym Poznaniu jako pierwsze wydarzenie w ramach cyklu Kyudo nad Wartą.
Kto nie był niech żałuje, bo moc wielka była z nami
Współpraca klubów Tametomo i Tengukai Kyudo wspieranych przez Miasto Poznań i Polskie Stowarzyszenie Kyudo zaowocowała bardzo udaną imprezą. Byli goście z zagranicy, był ogrom wiedzy przekazywanej przez instruktorów, był czas na zabawę i „nocne kyudojinów rozmowy”. Była również wyprawa sensei do Malborka i zwiedzanie muzeów.
Teraz jest czas na intensywny trening aby otrzymaną wiedzę przełożyć na dobre strzelanie.
Dziękujemy Panu Kurosu i Panu Ueno. Dziękujemy wszystkim uczestnikom za spotkanie. Zapraszamy za rok… a może wcześniej? Kto wie?
Do zobaczenia!

Baltic Cup 2017

Nasz drużyna trzyma poziom! Tym razem podczas odbywających się w Wilnie międzynarodowych zawodów Baltic Cup, drużyna w składzie: Bogdan Mytnik, Tomek Piłat i Piotrek Sadziński zajęła drużynowo 2 miejsce.

Indywidualnie Bogdan Mytnik potwierdził swoją wysoką formę także zdobywając 2 miejsce.

Gratulacje!

Trening Enteki 18.06.2017

Niedzielny trening 18.06.2017 przenosimy na stadion KS Drukarz gdzie zrobimy sobie wprawki ze strzelania na dystansie 60 m.

Zbiórka o 15:30 na parkingu pod stadionem Drukarza. Proszę o punktualne przybycie. Na przygotowanie strzelnicy mamy 30 minut.
O 16:00 rej i zaczynamy trening. Spodziewam że będziemy strzelać do 19:00 – 20:00.
W razie ulewnych deszczów zawsze pozostaje nam Mysiadło.
W najbliższy czwartek, ze wglądu na święto Bożego Ciała, zajęcia są odwołane.
Pozdrawiam i do zobaczenia na enteki.

’3′ Turniej 100 strzał

W ostatnia sobotę rozegrany został po raz 3 turniej 100 strzał. W turnieju wzięło udział 25 zawodników z polskich i zagranicznych klubów . Gościliśmy łuczników z Litwy, Austrii, Węgier.
Rozegranie zawodów zajęło 9 godzin (od 9:00 do 18:00)  z krótką przerwą na posiłek.Niekwestionowanym zwycięzcą, prowadzącym od pierwszej kolejki, był ubiegłoroczny zwycięzca Krzysztof Haczek. Rywalizacja o 2 i 3 miejsca była zacięta  i trwała  do ostatniej kolejki. Ostatecznie zawody wygrał Krzysztof Haczek. Na drugim miejscu uplasował się Vitalijus Bertašius (Litwa) an na 3 Robert Ruszthy (Austria).
Uznanie  należy się wszystkim zawodnikom za kondycję , że dortwali do końca turnieju. Każdy z tegorocznych uczestników poprawił swoje osiągniecia w stosunku do ubiegłorocznych rezultatów.

Seminarium Heki Ryu

W weekend 25-26 marca, gościliśmy Hansa Pichlmaiera z Monachium – instruktora Kyudo z 30 letnim stażem.
Co prawda seminarium miało w tytule Heki ale brali w nim udział zarówno specjalizujący się w stylu heki jak i shomen. W proporcji 15 heki do 10 shomen. Wsród uczestników gościliśmy „etatowych” cudzoziemców z Łotwy. Seminarium było intensywne. Każdy z uczestników strzelił po 60+ strzał dziennie.
W trakcie seminarium mieliśmy tez okazję wysłuchać szalenie ciekawych wykładów na dwa tematy „Tai no Wari komi/ Mune wari” oraz „Jak prowadzić szkolenia początkujących”. Szczególnie ten drugi temat spotkał się z dużym zainteresowaniem. Przedstawione zostały metody szkolenia stosowane w szkole heki, bardzo interesujące w porównaniu do praktyk stosowanych powszechnie w podejściu ANKF’owym.
Reasumując seminarium niezwykle udane, interesujące i inspirujące. Uczestnikom dziękujemy za wspólny dobrze przepracowany czas a nieobecni niech żałują.W sierpniu zapraszamy na kolejne spotkanie ze szkołą heki, na drugim już seminarium tym razem z jeszcze większym autorytetem w tej dziedzinie Toshio Mori Sensei, Profesor nauczyciel Kyudo z Uniwersytetu w TSUKUBA.

Wernisaż Moniki Groblewskiej

Z ogromną przyjemnością chcielibyśmy zaprosić wszystkich na wernisaż dyplomów związanych z kulturą Japonii, w którym weźmie udział Monika Groblewska, dzięki uprzejmości Pana Profesora Tsutomu Nozaki z ASP w Warszawie.

Wystawa dyplomów trwać będzie od 1.02 do 11.02.2017 w Wydziale Informacji i Kultury Ambasady Japonii przy Al. Ujazdowskich 51.

Na wernisażu, który odbędzie się 6.02.2017 o godz. 17:00, Monika zaprezentuje swój dyplom magisterski obroniony w lipcu 2016 na Wydziale Architektury Politechniki Warszawskiej pt.

„Przestrzeń dla tradycyjnych sportów japońskich w europejskiej strefie kulturowej na przykładzie Centrum Sportów Japońskich w Mysiadle”

Tematem pracy jest porównanie kultur japońskiej z zachodnią w kontekście pojęcia przestrzeni. Na podstawie dokonanych analiz filozofii, przykładów architektonicznych oraz sportów Monika wyciągnęła wnioski, które pomogły w realizacji projektu ośrodka sportów japońskich w europejskiej strefie kulturowej.
Ideą projektu jest stworzenie zespołu zachowującego klimat wyciszenia i kontemplacji w obliczu otaczającego codziennego chaosu świata. Dzięki połączeniu dwóch filozofii: swobodnego przepływu wewnętrza z zewnętrzem oraz tzw. „pudełka na rzeczy”, powstał obiekt o określonej formie i jasnym podziałem funkcji z możliwością naturalnej integracji z założeniem ogrodowym, co pozwala na przyglądanie się architekturze i przyrodzie. Jest to ubranie w formę przestrzeni dla specyficznego sportu jakim jest Kyudo.

…czyli nasze marzenie o Kyudojo w Mysiadle.

Serdecznie zapraszamy 🙂

Głosowanie na Perły Mazowsza

fb_perlymazowsza

Miło nam poinformować, że Klub Kyudo Tametomo i reprezentujący go prezes Bogdan Mytnik, zostali nominowani do plebiscytu Perły Mazowsza. Już na tym etapie jest to dla nas duże wyróżnienie zostać wybranym z pośród wielu innych dyscyplin i klubów.

Głosowanie trwa do 12.02 do godziny 23:59.

Liczymy na Was.

Głosować możecie TUTAJ

 

OGASAWARA – RYŪ

ogasawara

Nasz klub był jednym z czterech miejsc w Polsce (po Krakowie, Wrocławiu i Warszawie), które odwiedził Kiyomoto Ogasawara – XXXII zwierzchnik szkoły etykiety, łucznictwa i łucznictwa konnego Ogasawara-ryū.

Mieliśmy niecodzienną okazję uczestniczyć w pokazie, prezentacji i warsztatach Reiho reprezentowanych przez różne sztuki walki: Kendo, Iaido, Karate-do, Aikido, Kyudo.

Patronat Honorowy nad wydarzeniem objęła Ambasada Japonii.

Zdjęcia z wizyty Kiyomoto Ogasawara z odwiedzonych lokalizacji znajdziecie na facebook’u.

Ród Ogasawara od 1187 roku nadzorował tworzenie i nauczanie zasad etykiety na dworach kolejnych shogunów i Cesarzy. Dzięki tej wieloletniej praktyce powstał spójny system, znany dziś jako Ogasawara-ryū. Zajmuje się on kształtowaniem i kultywacją zasad etykiety obejmującej szeroką gamę zachowań i postaw, zarówno w życiu codziennym, biznesie, polityce jak i podczas uroczystych ceremonii tak charakterystyczny dla kultury Japonii jak rytuał picia herbaty (chado), tradycyjne japońskie łucznictwo (kyudo) czy łucznictwo konne (yabusame). Przez ponad 850 lat poszczególne elementy Ogasawara-ryū były konsekwentnie rozwijane i doskonalone w zgodzie z podstawową regułą nakazującą, by każdy ruch i gest były zawsze praktyczne, skuteczne i jednocześnie piękne. Odpowiedni gest, dobrany stosownie do okazji wzmacnia komunikację pomiędzy ludźmi, tworząc dodatkowy, niewypowiedziany komunikat. Znajomość logicznych zasad etykiety ułatwia dostosowanie swojego zachowania do rangi rozmówcy w każdej sytuacji, w każdych czasach.

Kultywowana i rozwijana na przestrzeni wieków tradycja nie utraciła swojego znaczenia do dziś. Poddawana przemyślanym adaptacjom tak, by dostosować zasady do zmieniających się warunków i wymogów, nie tylko przetrwała, ale nadal się rozwija i stanowi dziś jeden z najważniejszych elementów spójnej kultury Japonii.

 

 

 

 

Komunikat o likwidacji

Walne Zgromadzenie Członków Stowarzyszenia „Klub Kyudo Tametomo w Lesznowoli”   w dniu 6 grudnia 2015 roku mocą uchwały nr 3 podjęło decyzję o postawieniu stowarzyszenia w stan likwidacji i jego rozwiązania. Uchwałę podjęto na podstawie paragrafów §17 p.1 oraz §15 p.7 Regulaminu Stowarzyszenia.

Likwidatorem stowarzyszenia jest: Pan Bogdan Mytnik

Zakończenie likwidacji planowane jest na dzień 31 grudnia 2015.

Stowarzyszenie nie posiada żadnego długu ani zobowiązań w stosunku do osób trzecich.

Poniżej do wglądu protokół z zebrania i kopia uchwały.

Mistrzostwa Austrii 2015

1 miejsce

Z wielką przyjemnością pragniemy ogłosić, że reprezentacja naszego Klubu w składzie: Michał Mazurek, Bogdan Mytnik, Krzysztof Haczek – zajęła 1 miejsce w konkursie drużynowym podczas Otwartych Mistrzostw Austrii.

Ponadto w konkursie indywidualnym Krzysiek zajął 2 miejsce a Bogdan 3. Pierwsze miejsce przypadło znanemu nam zwycięzcy turnieju 100 strzał – Jodok Simma.

GRATULACJE!