Category: Bez kategorii

Baltic Cup 2017

Nasz drużyna trzyma poziom! Tym razem podczas odbywających się w Wilnie międzynarodowych zawodów Baltic Cup, drużyna w składzie: Bogdan Mytnik, Tomek Piłat i Piotrek Sadziński zajęła drużynowo 2 miejsce.

Indywidualnie Bogdan Mytnik potwierdził swoją wysoką formę także zdobywając 2 miejsce.

Gratulacje!

EKF Taikai 2017

Miło nam poinformować, że na odbywających się we Frankfurcie nad Menem mistrzostwach Europy Kyudo, 2 miejsce zajął reprezentant naszego klubu Bogdan Mytnik.

Jesteśmy szalenie dumni z tego osiągnięcia, które pokazuje, że polskie kluby zaczynają liczyć się w Europie w walce o najwyższe trofea.

1 miejsce trafiło do reprezentantki Niemiec – Jenni Zimmer – gratulujemy.

Drużynowo także pierwsze miejsce zajęła ekipa niemiecka.

Nasza reprezentacja zajęła 13 miejsce.

 

 

Trening Enteki 18.06.2017

Niedzielny trening 18.06.2017 przenosimy na stadion KS Drukarz gdzie zrobimy sobie wprawki ze strzelania na dystansie 60 m.

Zbiórka o 15:30 na parkingu pod stadionem Drukarza. Proszę o punktualne przybycie. Na przygotowanie strzelnicy mamy 30 minut.
O 16:00 rej i zaczynamy trening. Spodziewam że będziemy strzelać do 19:00 – 20:00.
W razie ulewnych deszczów zawsze pozostaje nam Mysiadło.
W najbliższy czwartek, ze wglądu na święto Bożego Ciała, zajęcia są odwołane.
Pozdrawiam i do zobaczenia na enteki.

‚3’ Turniej 100 strzał

W ostatnia sobotę rozegrany został po raz 3 turniej 100 strzał. W turnieju wzięło udział 25 zawodników z polskich i zagranicznych klubów . Gościliśmy łuczników z Litwy, Austrii, Węgier.
Rozegranie zawodów zajęło 9 godzin (od 9:00 do 18:00)  z krótką przerwą na posiłek.Niekwestionowanym zwycięzcą, prowadzącym od pierwszej kolejki, był ubiegłoroczny zwycięzca Krzysztof Haczek. Rywalizacja o 2 i 3 miejsca była zacięta  i trwała  do ostatniej kolejki. Ostatecznie zawody wygrał Krzysztof Haczek. Na drugim miejscu uplasował się Vitalijus Bertašius (Litwa) an na 3 Robert Ruszthy (Austria).
Uznanie  należy się wszystkim zawodnikom za kondycję , że dortwali do końca turnieju. Każdy z tegorocznych uczestników poprawił swoje osiągniecia w stosunku do ubiegłorocznych rezultatów.

Seminarium Heki Ryu

W weekend 25-26 marca, gościliśmy Hansa Pichlmaiera z Monachium – instruktora Kyudo z 30 letnim stażem.
Co prawda seminarium miało w tytule Heki ale brali w nim udział zarówno specjalizujący się w stylu heki jak i shomen. W proporcji 15 heki do 10 shomen. Wsród uczestników gościliśmy „etatowych” cudzoziemców z Łotwy. Seminarium było intensywne. Każdy z uczestników strzelił po 60+ strzał dziennie.
W trakcie seminarium mieliśmy tez okazję wysłuchać szalenie ciekawych wykładów na dwa tematy „Tai no Wari komi/ Mune wari” oraz „Jak prowadzić szkolenia początkujących”. Szczególnie ten drugi temat spotkał się z dużym zainteresowaniem. Przedstawione zostały metody szkolenia stosowane w szkole heki, bardzo interesujące w porównaniu do praktyk stosowanych powszechnie w podejściu ANKF’owym.
Reasumując seminarium niezwykle udane, interesujące i inspirujące. Uczestnikom dziękujemy za wspólny dobrze przepracowany czas a nieobecni niech żałują.W sierpniu zapraszamy na kolejne spotkanie ze szkołą heki, na drugim już seminarium tym razem z jeszcze większym autorytetem w tej dziedzinie Toshio Mori Sensei, Profesor nauczyciel Kyudo z Uniwersytetu w TSUKUBA.

Wernisaż Moniki Groblewskiej

Z ogromną przyjemnością chcielibyśmy zaprosić wszystkich na wernisaż dyplomów związanych z kulturą Japonii, w którym weźmie udział Monika Groblewska, dzięki uprzejmości Pana Profesora Tsutomu Nozaki z ASP w Warszawie.

Wystawa dyplomów trwać będzie od 1.02 do 11.02.2017 w Wydziale Informacji i Kultury Ambasady Japonii przy Al. Ujazdowskich 51.

Na wernisażu, który odbędzie się 6.02.2017 o godz. 17:00, Monika zaprezentuje swój dyplom magisterski obroniony w lipcu 2016 na Wydziale Architektury Politechniki Warszawskiej pt.

„Przestrzeń dla tradycyjnych sportów japońskich w europejskiej strefie kulturowej na przykładzie Centrum Sportów Japońskich w Mysiadle”

Tematem pracy jest porównanie kultur japońskiej z zachodnią w kontekście pojęcia przestrzeni. Na podstawie dokonanych analiz filozofii, przykładów architektonicznych oraz sportów Monika wyciągnęła wnioski, które pomogły w realizacji projektu ośrodka sportów japońskich w europejskiej strefie kulturowej.
Ideą projektu jest stworzenie zespołu zachowującego klimat wyciszenia i kontemplacji w obliczu otaczającego codziennego chaosu świata. Dzięki połączeniu dwóch filozofii: swobodnego przepływu wewnętrza z zewnętrzem oraz tzw. „pudełka na rzeczy”, powstał obiekt o określonej formie i jasnym podziałem funkcji z możliwością naturalnej integracji z założeniem ogrodowym, co pozwala na przyglądanie się architekturze i przyrodzie. Jest to ubranie w formę przestrzeni dla specyficznego sportu jakim jest Kyudo.

…czyli nasze marzenie o Kyudojo w Mysiadle.

Serdecznie zapraszamy 🙂

Głosowanie na Perły Mazowsza

fb_perlymazowsza

Miło nam poinformować, że Klub Kyudo Tametomo i reprezentujący go prezes Bogdan Mytnik, zostali nominowani do plebiscytu Perły Mazowsza. Już na tym etapie jest to dla nas duże wyróżnienie zostać wybranym z pośród wielu innych dyscyplin i klubów.

Głosowanie trwa do 12.02 do godziny 23:59.

Liczymy na Was.

Głosować możecie TUTAJ

 

OGASAWARA – RYŪ

ogasawara

Nasz klub był jednym z czterech miejsc w Polsce (po Krakowie, Wrocławiu i Warszawie), które odwiedził Kiyomoto Ogasawara – XXXII zwierzchnik szkoły etykiety, łucznictwa i łucznictwa konnego Ogasawara-ryū.

Mieliśmy niecodzienną okazję uczestniczyć w pokazie, prezentacji i warsztatach Reiho reprezentowanych przez różne sztuki walki: Kendo, Iaido, Karate-do, Aikido, Kyudo.

Patronat Honorowy nad wydarzeniem objęła Ambasada Japonii.

Zdjęcia z wizyty Kiyomoto Ogasawara z odwiedzonych lokalizacji znajdziecie na facebook’u.

Ród Ogasawara od 1187 roku nadzorował tworzenie i nauczanie zasad etykiety na dworach kolejnych shogunów i Cesarzy. Dzięki tej wieloletniej praktyce powstał spójny system, znany dziś jako Ogasawara-ryū. Zajmuje się on kształtowaniem i kultywacją zasad etykiety obejmującej szeroką gamę zachowań i postaw, zarówno w życiu codziennym, biznesie, polityce jak i podczas uroczystych ceremonii tak charakterystyczny dla kultury Japonii jak rytuał picia herbaty (chado), tradycyjne japońskie łucznictwo (kyudo) czy łucznictwo konne (yabusame). Przez ponad 850 lat poszczególne elementy Ogasawara-ryū były konsekwentnie rozwijane i doskonalone w zgodzie z podstawową regułą nakazującą, by każdy ruch i gest były zawsze praktyczne, skuteczne i jednocześnie piękne. Odpowiedni gest, dobrany stosownie do okazji wzmacnia komunikację pomiędzy ludźmi, tworząc dodatkowy, niewypowiedziany komunikat. Znajomość logicznych zasad etykiety ułatwia dostosowanie swojego zachowania do rangi rozmówcy w każdej sytuacji, w każdych czasach.

Kultywowana i rozwijana na przestrzeni wieków tradycja nie utraciła swojego znaczenia do dziś. Poddawana przemyślanym adaptacjom tak, by dostosować zasady do zmieniających się warunków i wymogów, nie tylko przetrwała, ale nadal się rozwija i stanowi dziś jeden z najważniejszych elementów spójnej kultury Japonii.

 

 

 

 

Komunikat o likwidacji

Walne Zgromadzenie Członków Stowarzyszenia „Klub Kyudo Tametomo w Lesznowoli”   w dniu 6 grudnia 2015 roku mocą uchwały nr 3 podjęło decyzję o postawieniu stowarzyszenia w stan likwidacji i jego rozwiązania. Uchwałę podjęto na podstawie paragrafów §17 p.1 oraz §15 p.7 Regulaminu Stowarzyszenia.

Likwidatorem stowarzyszenia jest: Pan Bogdan Mytnik

Zakończenie likwidacji planowane jest na dzień 31 grudnia 2015.

Stowarzyszenie nie posiada żadnego długu ani zobowiązań w stosunku do osób trzecich.

Poniżej do wglądu protokół z zebrania i kopia uchwały.

Mistrzostwa Austrii 2015

1 miejsce

Z wielką przyjemnością pragniemy ogłosić, że reprezentacja naszego Klubu w składzie: Michał Mazurek, Bogdan Mytnik, Krzysztof Haczek – zajęła 1 miejsce w konkursie drużynowym podczas Otwartych Mistrzostw Austrii.

Ponadto w konkursie indywidualnym Krzysiek zajął 2 miejsce a Bogdan 3. Pierwsze miejsce przypadło znanemu nam zwycięzcy turnieju 100 strzał – Jodok Simma.

GRATULACJE!