Kyudo Tametomo

Category: Turniej

Turniej Noworoczny 2023

Turniej Noworoczny rozegrany zostanie 8 stycznia 2023, pierwsza niedziela po Nowym Roku.
Formuła turnieju pozostaje niezmienna. Oddajemy każdy po 12 strzał (po jednej na każdy miesiąc roku). Nagrody fundujemy sobie sami czyli każdy przynosi nagrodę które trafiają do wspólnej puli z której będziemy wybierać w kolejności zajętego miejsca. Zwycięzca dodatkowo przejmuje opiekę na statuetką łuczniczki na kolejny rok. Osoba której uda się sięgnąć po zwycięstwo w kolejnych 3 latach przejmuje statuetkę łuczniczki na stałe.
Orientacyjny plan na niedziele.
10:00 – Rei
10:00 – 10:30 losowanie numerów startowych
10:30 – 13:00 – strzelamy, w 3 osobowych tachi, na 3 shajo, 3 rundy po 4 strzały.
13:00 – 14:00 – strzał do Golden Mato
14:00 – 14:30 ogłoszenie wyników,
14:30 – zamkniecie turnieju,
Po zamknięciu turnieju będzie możliwość strzelania do 18:00.

7′ Turniej 100 strzał

7 Turniej 100 Strzał zakończony.
Trzydziestu kyudojinów z Austrii, Łotwy, Niemiec, Polski, Szwecji i Węgier przez jedenaście godzin walczyło o piękne plakiety wykonane przez Martę Kotecką na podstawie projektu Blanki Tomaszewskiej. Pierwsze miejce zajał Akos Nagy przed Krzysztofem Haczkiem i Denisem Ugriumowem. Wszystkim uczestnikom gratulujemy wytrwałości i mamy nadzieję, że spotkamy się w przyszłym roku. Specjalne podziękowania kierujemy do komisji sędziowskiej Tomka, Dawida i Denisa bo lekko to oni z nami nie mieli
Do zobaczenia na turnieju ósmym

6′ turniej 100 strzał

Szósty Turniej 100 Strzał za nami

Tym razem gościliśmy 29 łuczników z Austrii, Litwy, Łotwy, Niemiec i Polski. Pierwsze miejsce zajął Bogdan Mytnik. O kolejnych zadecydowała dogrywka izume w wyniku której, drugie miejsce zajął Manfrted Riemer, a trzecie Robert Ruszthy.

Gratulujemy zwycięzcom i uczestnikom.

Serdecznie dziękujemy wszystkim osobom, które wspierały nas w organizacji tej imprezy, a w szczególności Marcie Koteckiej za piękne trofea i Blance Tomaszewskiej za oprawę graficzną.

Do zobaczenia za rok

5′ Turniej 100 strzał

Mimo, że uczestników tym razem było mniej, za to z wielu miejsc Polski i Europy
Przyjechali łucznicy z Katowic, Krakowa, Łodzi, Poznania, a także Węgier i Łotwy.
Był to najbardziej wyrównany turniej w historii. Po oddaniu osiemdziesięciu strzałów aż pięciu łuczników miało szansę na zajęcie miejsca na podium zaś o losach pierwszych trzech miejsc zadecydowały ostatnie cztery strzały.
Zwyciężył Bogdan Mytnik (64pkt.). Drugie miejsce zajął Dawid Bugryn (63 pkt.), a na trzecim uplasował się Akosz Nagy (62 pkt.). Gratulujemy wszystkim uczestnikom wytrwałości.
Do zobaczenia w przyszłym roku

Kyudoween 2018

Zgodnie z tradycją, strzelaliśmy przy zgaszonym świetle, po 12 strzał, do mato o różnych dziwnych twarzach

Impreza czarowna. Oprócz własnych, Tametomowych, gościliśmy Czarownice i Czarowników z Poznania, Krakowa, Łodzi i Wrocławia. Czarownica Marta, aby nam sprawić przyjemność, palce sobie obcięła i upiekła. Były smaczne i chrupiące. Na szczęście Czarownica Blanka znała odpowiednie zaklęcie i paluchy cudownie odrosły. Nie są już takie koślawe jak te stare, ale żywimy nadzieję, że do przyszłego roku się pokrzywią

Turniej wygrała początkująca Czarownica Milena, pokonując w dogrywce nieco podstarzałych już Czarowników Bogusia i Haka. Do zobaczenia za rok !

Heki Taikai 2018

Miło nam poinformować, że na odbywających się we Frankfurcie nad Menem mistrzostwach Europy Kyudo.

Pojechaliśmy składem trzyosobowym lekko podupadłym na zdrowiu. Monika, Tomek i Haku
Efekt sportowy: drużynowo 11 , indywidualnie 4
Efekt towarzyski – nie do przecenienia

Turniej 100 strzał vol. 4

Mamy przyjemność poinformować, że w roku 2018 Kyudo Klub Tametomo pod patronatem Polskiego Stowarzyszenia Kyudo i z waszą pomocą, organizuje Turniej 100 strzał. Będzie to już 4 jego edycja.
Wybraliśmy następujący termin – 12 maja 2018. Miejscem imprezy będzie Centrum Edukacji i Sportu, Mysiadło, ul. Kwiatowa 28, Polska (prawie Warszawa)
Turniej zostanie rozegrany w ciągu jednego dnia.
Startujemy o 8:00 i kończymy gdy ostatni zawodnik wystrzeli swoją ostatnią, setną strzałę.
Ze względu na wielkość obiektu gdzie rozegrany będzie turniej, liczba uczestników zostanie ograniczona do 36-tu osób.
Lista startowa będzie budowana w kolejności nadsyłania wstępnych zgłoszeń.
Termin składania wstępnych zgłoszeń – 30 marca 2018 r.
Zakwaterowanie uczestnicy pokrywają we własnym zakresie.
Adres do wstępnej rejestracji: info@tametomo.waw.pl

Turniej Noworoczny 2018

Długo oczekiwany, pierwszy w 2018 roku turniej, został zakończony. Tegoroczny turniej odbywał się w wyjątkowo ciepłej atmosferze – nie tylko za sprawą dodatniej temperatury, ale przede wszystkim z powodu wizyty nowego obywatela, Tadeusza „Grosika” wraz ze słynnymi rodzicami: Zosią i Piotrkiem.
Rok 2018 stoi pod znakiem Psa, zatem osoby urodzone w latach powiązanych z tym chińskim znakiem są objęte specjalną ochroną.

 

Ponieważ ostatni turniej po raz 3-ci z rzędu wygrał Krzysztof Haczek dotychczasowe trofeum turnieju ” Statuetka Tęczowej Panienki” zamieszka u niego na stałe. Nowym trofeum przechodnim będzie dorosła postać „Tęczowej Panienki” puchar Łuczniczka Bydgoska, kopia rzeźby która powstała prawdopodobnie w 1908 r. i była jednym z ostatnich dzieł Ferdinanda Lepcke. Była ona eksponowana na wystawach w Monachium i Berlinie, budząc duże zainteresowanie fachowców i zwiedzających. Więcej możecie poczytać w Wikipedii . Obecnie rzeźba eksponowana jest w Bydgoszczy w parku im. Jana Kochanowskiego.

Statuetka trafiła w tym roku do naszego wicemistrza Europy, Bogdana Mytnika.

Nie możemy też zapomnieć, iż pierwszy raz w historii tego turnieju zostało trafione Golden Mato – szczęśliwcem okazał się ubiegłoroczny triumfator: Krzysztof Haczek.

Klub Kyudo Tametomo dziękuje wszystkim uczestnikom za przybycie i wzięcie udziału w naszym Turnieju.
Poniżej wyniki pierwszej dziesiątki:

Kyudoween vol. 3

5 listopada odbył się u nas mini turniej z okazji Halloween. Turniej potocznie zwany Kyudoween.

Tym razem mieliśmy 16 uczestników i chociaż statystyki celności nie porażały, to zabawa była jak zawsze świetna. Pamiętajmy, że strzelanie odbywało się po ciemku – jedynie z podświetlonymi tarczami.

W tym roku pierwsze miejsce trafiło do Janusza Surmy, drugie: Tomek Piłat, trzecie: Paula Trela.

Gratulacje!

EKF Taikai 2017

Miło nam poinformować, że na odbywających się we Frankfurcie nad Menem mistrzostwach Europy Kyudo, 2 miejsce zajął reprezentant naszego klubu Bogdan Mytnik.

Jesteśmy szalenie dumni z tego osiągnięcia, które pokazuje, że polskie kluby zaczynają liczyć się w Europie w walce o najwyższe trofea.

1 miejsce trafiło do reprezentantki Niemiec – Jenni Zimmer – gratulujemy.

Drużynowo także pierwsze miejsce zajęła ekipa niemiecka.

Nasza reprezentacja zajęła 13 miejsce.