Kyudo Tametomo

Archive: 23 stycznia 2017

Wernisaż Moniki Groblewskiej

Z ogromną przyjemnością chcielibyśmy zaprosić wszystkich na wernisaż dyplomów związanych z kulturą Japonii, w którym weźmie udział Monika Groblewska, dzięki uprzejmości Pana Profesora Tsutomu Nozaki z ASP w Warszawie.

Wystawa dyplomów trwać będzie od 1.02 do 11.02.2017 w Wydziale Informacji i Kultury Ambasady Japonii przy Al. Ujazdowskich 51.

Na wernisażu, który odbędzie się 6.02.2017 o godz. 17:00, Monika zaprezentuje swój dyplom magisterski obroniony w lipcu 2016 na Wydziale Architektury Politechniki Warszawskiej pt.

„Przestrzeń dla tradycyjnych sportów japońskich w europejskiej strefie kulturowej na przykładzie Centrum Sportów Japońskich w Mysiadle”

Tematem pracy jest porównanie kultur japońskiej z zachodnią w kontekście pojęcia przestrzeni. Na podstawie dokonanych analiz filozofii, przykładów architektonicznych oraz sportów Monika wyciągnęła wnioski, które pomogły w realizacji projektu ośrodka sportów japońskich w europejskiej strefie kulturowej.
Ideą projektu jest stworzenie zespołu zachowującego klimat wyciszenia i kontemplacji w obliczu otaczającego codziennego chaosu świata. Dzięki połączeniu dwóch filozofii: swobodnego przepływu wewnętrza z zewnętrzem oraz tzw. „pudełka na rzeczy”, powstał obiekt o określonej formie i jasnym podziałem funkcji z możliwością naturalnej integracji z założeniem ogrodowym, co pozwala na przyglądanie się architekturze i przyrodzie. Jest to ubranie w formę przestrzeni dla specyficznego sportu jakim jest Kyudo.

…czyli nasze marzenie o Kyudojo w Mysiadle.

Serdecznie zapraszamy 🙂

Turniej Noworoczny 2017

Kolejny raz rozegrano Turniej Noworoczny – tym razem już 10-ty jubileuszowy. W tym roku rozpoczyna się rok pod znakiem koguta, więc wszędzie towarzyszyły nam koguty. Ognistego koguta upolował „niespodziewanie” Krzysztof Haczek, tradycyjny zwycięzca  Trzeci raz z rzędu wygrał Turniej, łącznie na 10 edycji triumfował czterokrotnie.
Rywalizacja była zacięta i gorąca pomimo temperatury w hali w okolicy 10 + . Wyniki rozstrzygnęła dopiero dogrywka. Pierwsze miejsce: Krzysztof Haczek, drugie Radek Laszkowski, trzecie Adam Kuziów (wszyscy Klub Kyudo Tametomo).
Nagrodę specjalną ufundowaną przez Łódzkie środowisko Kyudo za największą liczbę trafień koguta w „jajo” zdobyła Magda Tomaszewicz (Kraków).
W Turnieju wzięły udział 33 osoby z całej Polski oraz 3 osoby z Łotwy.
Tradycyjnie w Golden Mato nie trafił nikt – może za rok.

Duże podziękowania należą się dla Pawła F., który sprawnie pełnił rolę głównego sędziego zawodów.

Klub Kyudo Tametomo dziękuje wszystkim uczestnikom za przybycie i wzięcie udziału w naszym Turnieju.
Lista dotychczasowych zwycięzców Turniejów Noworocznych rozgrywanych od 2007 roku.
RokZwycięzcaMiejsce
2007Budojo
2008Budojo
2009Norbert KopczyńskiBudojo
2010 Krzysztof HaczekBudojo
2011Andrzej NawrockiBudojo
2012 Michał MazurekBudojo
2013 Witek FedorowiczBudojo
2014 Krzysztof SzafranBiałołęka
2015 Krzysztof HaczekMysiadło
2016 Krzysztof HaczekMysiadło
2017 Krzysztof HaczekMysiadło

Odbyły się 3 rundy po 4 strzały w serii zasadniczej oraz jedna runda po jednej strzale do Golden Mato.

„Jajo” zostało trafione 4 krotnie z czego 2 razy przez Magdę Tomaszewicz

3 raz z rzędu turniej wygrał Krzysiek Haczek

Pierwsza 8-ka trafiła więcej razy do mato (43) niż pozostałe 25 osób (38)

Procentowa celność w kolejnych rundach:

1 Runda
2 Runda
3 Runda
Golden Mato