Kyudo Tametomo

Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Turniej Noworoczny 2018

7 stycznia 2018 @ 09:30 - 15:00

10zł

Dopiero co witaliśmy rok Koguta a tu już trzeba pomyśleć o nadchodzącym roku Psa. Oznacza to, że zaraz po szaleństwach sylwestrowej nocy spotkamy się na Turnieju Noworocznym 2018.

Klub Kyudo Tametomo zaprasza , 7 stycznia na Turniej Noworoczny 2018, do Hali sportowej przy ul. Kwiatowej 28 w Mysiadle – Centrum Edukacji i Sportu.

Ponieważ ostatni turniej po raz 3-ci z rzędu wygrał Krzysztof Haczek dotychczasowe trofeum turnieju ” Statuetka Tęczowej Panienki” zamieszka u niego na stałe.

Nowym trofeum przechodnim będzie dorosła postać „Tęczowej Panienki” puchar Łuczniczka Bydgoska, kopia rzeźby która powstała prawdopodobnie w 1908 r. i była jednym z ostatnich dzieł Ferdinanda Lepcke. Była ona eksponowana na wystawach w Monachium i Berlinie, budząc duże zainteresowanie fachowców i zwiedzających. Więcej możecie poczytać w Wikipedii . Obecnie rzeźba eksponowana jest w Bydgoszczy w parku im. Jana Kochanowskiego.

Zasady turnieju pozostają jak dotychczas. Dystans 28 m, Risha form, Kasumi Mato. Każdy zawodnik strzela 12 strzał, po jednej na każdy miesiąc nadchodzącego roku. Strzelamy w 3 osobowych tachi. Ustawione będą 2 lub 3 shadjo w zależności od liczby uczestników turnieju. Tachi wchodzą na shai na komendę sędziego, każdy zawodnik z 4 strzałami. Zwycięża ten kto uzyska najwięcej trafień. W sytuacji nierozstrzygniętej przeprowadzona zostanie dogrywka. W pierwszej rundzie dogrywki obowiązuje zasada Izume (trafienie/pudło). Rywalizujący zawodnicy maja 2 strzały do dyspozycji. Jeśli to nie przyniesie rozstrzygnięcia, w 2-giej rundzie dogrywki zastosowanie będzie miała zasada Enkin (zwycięża ten kto umieści strzałę bliżej centrum tarczy). Zwycięzca turnieju cieszy oko zdobytym trofeum przez cały rok do następnego turnieju. Trzykrotny zwycięzca w kolejnych latach zdobywa trofeum na własność.

Po rozegraniu zasadniczej części turnieju , odbędzie się dodatkowa seria strzałów do Golden Mato  (złotej tarczy). Ciekawe czy ktoś tym razem je zdobędzie?

Ogólny harmonogram:

  • 9:30 – wejście na teren obiektu, przygotowanie Sali

  • 9:55 – gotowość w hakamach

  • 10:00 – Rei, rozpoczęcie turnieju

  • około 14:00 zakończenie imprezy

Przypominam, że podczas turnieju obowiązuje strój łuczniczy (hakama, białe keikogi).

Każdy uczestnik przynosi ze sobą nagrodę, o wartości nie wyższej niż 50 zł. Z puli nagród każdy odbiera na zakończenie po jednej nagrodzie a losowanie nagród odbywa się w kolejności zgodnej z kolejnością w klasyfikacji turnieju. Zawodnik, który jako pierwszy trafi do złotej tarczy otrzymuje nagrodę specjalną.

Obowiązuje zrzutka na stolik kawowy co łaska (zwyczajowo 10zł) zbierane w dniu turnieju.

Proszę o potwierdzenie uczestnictwa w turnieju do 24 grudnia.

Szczegóły

Data:
7 stycznia 2018
Godzina:
09:30 - 15:00
Koszt:
10zł
Wydarzenie Tagi:
, ,

Organizator

Klub Kyudo Tametomo
Adres e-mail:
info@tametomo.waw.pl
Zobacz witrynę: Organizator

Miejsce wydarzenia

Centrum Edukacji i Sportu w Mysiadle
ul. Kwiatowa 28
Mysiadło, 05-515
+ Google Map